سامانه ثبت بیماری

سامانه ثبت بیماری

سامانه‌های ثبت بیماری، سیستم‌هایی برای جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، بازیابی، تجزیه و تحلیل و انتشار پایای اطلاعات مربوط به یک بیماری یا نتیجه خاص در یک جمعیت و منطقه جغرافیایی بخصوص است. بستر نرم‌افزاری ثبت بیماری‌ ویستا زیرساخت‌های اطلاعاتی را برای آزمایش‌های مختلف بالینی و همچنین بررسی شیوع بیماری‌ها و سایر پیامدهای سلامت آن فراهم خواهد کرد.
ما زیرساخت‌ها را با استفاده از چارچوب‌های DIGIT ایجاد کرده‌ایم تا برای هر بیماری با حداقل زمان و هزینه یک سیستم ثبت طراحی کنیم. با توجه به این‌که ساختار ثبت بیماری‌های مختلف متفاوت است، کاربران می‌توانند برحسب نیاز کلیه جزئیات سیستم‌های خود را طراحی کنند. بدیهی است که دسته‌بندی، یک موضوع اساسی در مطالعات کمی هر پدیده‌ای محسوب می‌شود و به عنوان یک ضرورت در تمامی نتیجه‌گیری‌های علمی و به عنوان یک پیش‌نیاز برای پیشرفت علم ذکر شده است، به همین دلیل استفاده از سیستم استاندارد ثبت بیماری برای اهداف تحقیقاتی لازم است و می‌تواند کیفیت مراقبت‌های بهداشتی را بهبود بخشد. سیستم‌های رجیستری بیماران قلبی، بیماران آلزایمر و بیماران پارکینسون بخشی از پروژه‌های ثبت‌شده در این سامانه هستند.

برخی از مزایای ثبت دیجیتال:

  • دارای قابلیت انعطاف‌پذیری در توسعه. بنابراین شما می‌توانید سیستم را بدون نیاز به تیم برنامه‌نویسی تغییر دهید تا فرم‌ها و فرآیندهای سیستم ثبت بیماری شما نهایی شوند.
  • میزان دسترسی را در سطح فرم و عملیات (ثبت، ویرایش و حذف) در لایه گروه‌های مختلف کاربری تعریف کنید.
  • برای سیستم ثبت بیماری خود می‌توانید فرهنگ لغت‌های مختلفی را برای لیست داروها، علائم، بیماری‌ها و غیره تعریف کنید. پس از تعریف این فرهنگ‌های ‌لغت، می‌توانید از آن‌ها در همه سوالات خود استفاده کنید.
  • امکان تهیه گزارش‌های آنلاین و پویا از کلیه سوالات پرسشنامه ها
  • امکان بومی‌سازی سیستم با توجه به نیازهای سیستم ثبت کاربر.